Травневі свята – традиційний період активного відпочинку, а відповідно – продажів турів та туристичних товарів. Як заповнити групу авторського туру або продати більше пакетних турів? Які помилки вбивають конверсію й зливають бюджет на рекламу? Розглянемо в статті як можна підвищити конверсію в кілька разів без додаткових витрат.
Почніть промо завчасноРішення про подорож рідко бувають спонтанними. Зазвичай людині потрібен час, щоб визначитися з можливістю поїхати кудись (взяти відпустку, домовитися з домашніми, тощо), знайти компанію, зважити фінансові фактори. На це все йде більше часу, ніж зазвичай очікують рекламодавці: в дуже рідкісних випадках люди готові забронювати тур чи авіаквитки з однієї реклами. Тому варто починати робити промо травневих турів заздалегідь, щонайменше за місяць-півтора. За цей час можна встигнути зібрати потенційно зацікавлену аудиторію і провести її по воронці інтернет-продажів: від зацікавленості до, власне, бронювання чи покупки. Варто пам'ятати, що чим дорожча пропозиція – тим більше часу потрібно людині на прийняття рішення. Також до
факторів, що збільшують час на роздуми, можна віднести:– специфіку поїздки: тур в готель, похід, активний відпочинок, тощо
– тривалість
– регіон подорожі
Де рекламувати тури на травневі:– на власних ресурсах: сайт, email-розсилка, Insatgram чи Facebook сторінка, тощо
– платна реклама в Insatgram чи Facebook
– реклама в блогерів
– реклама в
тематичних Telegram-каналахДля більшої ефективності реклами не забудьте протестувати різні креативи та тексти – це ще один аргумент за те, щоб починати промо завчасно і мати час на тестування найбільш ефективних рекламних оголошень.
Для того, щоб така реклама була ефективною, потрібно підготувати не тільки рекламні оголошення, а й посадкову сторінку та заздалегідь налаштувати інструменти ретаргетингу. Про це далі.
Підготуйте посадкову сторінку
Щоб не злити отриманий трафік з реклами важливо пропрацювати посадкову сторінку, тобто місце, куди будуть направлятися користувачі з реклами. На мій погляд, самим ефективним інструментом для посадкової сторінки залишається сайт, але зараз дуже багато організаторів турів використовують в якості посадкової Instagram профіль, Facebook сторінки чи події, Telegram канали, Telegraph замітки та навіть Google форми. Роздивимось плюси та мінуси використання цих інструментів у якості посадкової сторінки для реклами:
СайтПлюси: можна відслідковувати відвідувачів кожної конкретної сторінки й більш тонко налаштовувати ретаргетинг. Підійде тим, в кого багато різних пропозицій: якщо людина передивлялася сторінку туру в Туреччину, надалі вона отримує рекламу пов'язану саме з цією сторінкою. Ще один з плюсів – відслідковування конкретних конверсій, таких як натискання певних кнопок чи заповнення форм на сайті.
Мінуси: складніше реалізувати, іноді дорожче. Але не в усіх випадках, зараз сайт можна зробити самотужки за один вечір за допомогою конструкторі, наприклад
Tilda.
Instagram чи Facebook сторінкаПлюси: легко створити, наповнити та налаштувати рекламу. Є базові можливості налаштувати ретаргетинг, але лише на тих, хто відвідував сторінку чи взаємодіяв зі сторінкою чи рекламою (тобто немає можливості робити ретаргет на тих, хто переглядав певну публікацію).
Мінуси: гірше підходить якщо ви продаєте одразу багато різних пропозицій й просуваєте їх лише через соціальні мережі.
Telegram канал, Google форма, Telegraph заміткаПлюси: швидко створити та заповнити
Мінуси: неможливо підключити ці ресурси до інструментів ретаргетингу, а значить немає можливості надалі контактувати з тими, хто відвідав такі сторінки (тобто проявив пряму зацікавленість в пропозиції). Це в рази знижує ефективність такої посадкової і здорожчує рекламу.
Звісно, тут ще грає роль комбінація інструментів. Наприклад, якщо ви рекламуєте ваш тур через Facebook/Instagram рекламу та ведете людей на Google форму, врешті ви можете налаштувати ретаргетинг за принципом "ті, хто взаємодіяв з рекламою". Але у випадку, якщо ви робите рекламу в Telegram каналі й ведете на на інший канал, або форму чи замітку в Telegraph – інструменти ретаргетингу недоступні, адже на такі сторінки неможливо встановити сторонній код й немає внутрішніх інструментів реклами й відслідковування.
Ще один важливий фактор, що впливає на ефективність посадкової сторінки –
релевантність реклами. Вкрай важливо, щоб після того, як людина перейшла по рекламі конкретної пропозиції, вона побачила більше про цю саму пропозицію на сторінки. Не змушуйте людину шукати потрібний тур по всьому сайту чи в десятках дописів в соціальних мережах – будь-які додаткові дії знижують вірогідність досягання цілі.
Також на сторінці має бути
опція подальшого замовлення туру чи контакту з організаторами (у вигляді кнопки, форми чи описаного алгоритму замовлення), вичерпна інформація про пропозицію (дати, місце, програма, ціна).