Як продати вдвічі більше турів на травневі
Альона Дєньга, інтернет-маркетолог, засновниця Ветер дует
14 березня 2021
Розбираємо практичні поради як збільшити конверсію реклами травневих турів в кілька разів.
Травневі свята – традиційний період активного відпочинку, а відповідно – продажів турів та туристичних товарів. Як заповнити групу авторського туру або продати більше пакетних турів? Які помилки вбивають конверсію й зливають бюджет на рекламу? Розглянемо в статті як можна підвищити конверсію в кілька разів без додаткових витрат.


Почніть промо завчасно

Рішення про подорож рідко бувають спонтанними. Зазвичай людині потрібен час, щоб визначитися з можливістю поїхати кудись (взяти відпустку, домовитися з домашніми, тощо), знайти компанію, зважити фінансові фактори. На це все йде більше часу, ніж зазвичай очікують рекламодавці: в дуже рідкісних випадках люди готові забронювати тур чи авіаквитки з однієї реклами. Тому варто починати робити промо травневих турів заздалегідь, щонайменше за місяць-півтора. За цей час можна встигнути зібрати потенційно зацікавлену аудиторію і провести її по воронці інтернет-продажів: від зацікавленості до, власне, бронювання чи покупки. Варто пам'ятати, що чим дорожча пропозиція – тим більше часу потрібно людині на прийняття рішення. Також до факторів, що збільшують час на роздуми, можна віднести:
– специфіку поїздки: тур в готель, похід, активний відпочинок, тощо
– тривалість
– регіон подорожі

Де рекламувати тури на травневі:
– на власних ресурсах: сайт, email-розсилка, Insatgram чи Facebook сторінка, тощо
– платна реклама в Insatgram чи Facebook
– реклама в блогерів
– реклама в тематичних Telegram-каналах

Для більшої ефективності реклами не забудьте протестувати різні креативи та тексти – це ще один аргумент за те, щоб починати промо завчасно і мати час на тестування найбільш ефективних рекламних оголошень.

Для того, щоб така реклама була ефективною, потрібно підготувати не тільки рекламні оголошення, а й посадкову сторінку та заздалегідь налаштувати інструменти ретаргетингу. Про це далі.Підготуйте посадкову сторінку

Щоб не злити отриманий трафік з реклами важливо пропрацювати посадкову сторінку, тобто місце, куди будуть направлятися користувачі з реклами. На мій погляд, самим ефективним інструментом для посадкової сторінки залишається сайт, але зараз дуже багато організаторів турів використовують в якості посадкової Instagram профіль, Facebook сторінки чи події, Telegram канали, Telegraph замітки та навіть Google форми. Роздивимось плюси та мінуси використання цих інструментів у якості посадкової сторінки для реклами:

Сайт
Плюси: можна відслідковувати відвідувачів кожної конкретної сторінки й більш тонко налаштовувати ретаргетинг. Підійде тим, в кого багато різних пропозицій: якщо людина передивлялася сторінку туру в Туреччину, надалі вона отримує рекламу пов'язану саме з цією сторінкою. Ще один з плюсів – відслідковування конкретних конверсій, таких як натискання певних кнопок чи заповнення форм на сайті.
Мінуси: складніше реалізувати, іноді дорожче. Але не в усіх випадках, зараз сайт можна зробити самотужки за один вечір за допомогою конструкторі, наприклад Tilda.

Instagram чи Facebook сторінка
Плюси: легко створити, наповнити та налаштувати рекламу. Є базові можливості налаштувати ретаргетинг, але лише на тих, хто відвідував сторінку чи взаємодіяв зі сторінкою чи рекламою (тобто немає можливості робити ретаргет на тих, хто переглядав певну публікацію).
Мінуси: гірше підходить якщо ви продаєте одразу багато різних пропозицій й просуваєте їх лише через соціальні мережі.

Telegram канал, Google форма, Telegraph замітка
Плюси: швидко створити та заповнити
Мінуси: неможливо підключити ці ресурси до інструментів ретаргетингу, а значить немає можливості надалі контактувати з тими, хто відвідав такі сторінки (тобто проявив пряму зацікавленість в пропозиції). Це в рази знижує ефективність такої посадкової і здорожчує рекламу.

Звісно, тут ще грає роль комбінація інструментів. Наприклад, якщо ви рекламуєте ваш тур через Facebook/Instagram рекламу та ведете людей на Google форму, врешті ви можете налаштувати ретаргетинг за принципом "ті, хто взаємодіяв з рекламою". Але у випадку, якщо ви робите рекламу в Telegram каналі й ведете на на інший канал, або форму чи замітку в Telegraph – інструменти ретаргетингу недоступні, адже на такі сторінки неможливо встановити сторонній код й немає внутрішніх інструментів реклами й відслідковування.

Ще один важливий фактор, що впливає на ефективність посадкової сторінки – релевантність реклами. Вкрай важливо, щоб після того, як людина перейшла по рекламі конкретної пропозиції, вона побачила більше про цю саму пропозицію на сторінки. Не змушуйте людину шукати потрібний тур по всьому сайту чи в десятках дописів в соціальних мережах – будь-які додаткові дії знижують вірогідність досягання цілі.

Також на сторінці має бути опція подальшого замовлення туру чи контакту з організаторами (у вигляді кнопки, форми чи описаного алгоритму замовлення), вичерпна інформація про пропозицію (дати, місце, програма, ціна).

Приклад посадкової сторінки eurotrips.com.ua
Налаштуйте ретаргетинг

Як ми вже розібралися вище – люди не одразу переходять до бронювання турів чи замовлення пропозицій. Людині зазвичай потрібен час для прийняття рішення від кількох годин до кількох тижнів. І весь цей час з потенційним клієнтом потрібно контактувати, адже у вирі інформації в інтернеті мало хто одразу запам'ятає ваш сайт чи сторінку. Стандартна ситуація, коли на 100 переглядів сторінки ми отримуємо 1 замовлення, але ж інші 99 людей вже потенційно буди зацікавлені пропозицію, раз вирішили відкрити сайт?

Від моменту, коли людина побачила рекламу, до моменту замовлення потрібно 5-7 контактів. Реалізувати такі контакти допомогає інструмент ретаргетингу оголошень у Facebook. Налаштуйте ретаргетинг одразу, щоб не втратити потенційних клієнтів, які вже зацікавлені вашою пропозицією.

Сценарії для ретаргетингу:
– ті, хто відвідав певну сторінку сайту (конкретний тур, сторінка контактів, тощо)
– ті, хто взаємодіяв з вашою рекламою
– ті, хто відвідував або взаємодіяв з вашою сторінкою Facebook/Instagram
– ті, хто не завершив заповнення форми замовлення
– ті, хто не завершив оплату
– ті, хто вже користувався вашими послугами
тощо.Пропрацюйте вже наявну базу клієнтів

Ті, хто вже користувалися вашими послугами чи товарами можуть залюбки зробити це ще раз, варто їм тільки нагадати про таку можливість. Анонсуйте ваші пропозиції серед ваших клієнтів. Краще це робити через direct marketing інструменти – смс, приватні повідомлення, email-розсилку. Не забувайте про різні чати та групи поїздок та будь-які ваші ресурси, де зібрані ваші клієнти. Конверсія серед таких людей значно вища, ніж з реклами, а головне – безкоштовна, адже ви не майже не витрачаєте коштів на рекламу.


Налаштуйте опрацювання заявок

Окей, з інструментами розібралися, але варто звернути увагу на ще один фактор, який може звести нанівець усю рекламу та зусилля – опрацювання заявок. Перед запуском реклами затвердіть процедуру обробки вхідних запитів: як і коли ви маєте відповісти на отримане бронювання туру, що має отримати в підтвердження потенційний клієнт. Обробка заявки – це один з контактів й дуже важливих до моменту, поки людина не здійснить оплату.Замовити рекламу в Telegram-каналі Ветер дует.

Підпишіться на Telegram-канал з фішками та порадами по просуванню туристичних продуктів.
Made on
Tilda